Medya Haberleri

Pozitif Dergisi Röportajı

Pozitif Dergisi, bireysel farkındalığı önemseyen, kendi içine dönmeye ve harekete geçmeye cesareti olanların kişisel gelişim yolcuğundaki rehberi.

Türkiye 19 yıldır kişisel gelişim alanında en önemli yazılı mecra olan Pozitif Dergisi’nin 2020 yılının ikinci sayısında “İç Sesini Aç” kitabının hikayesi üzerine sevgili Aslı Örnek ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Pozitif Dergisi ‘nin Röportajları Neden Farklı?

Genelde benim gördüğüm kadarıyla bir kitabın basılmasının ardından yazarla yapılan röportajlarda yazara kitap hakkında klasik sorular sorulur. Yazarın potansiyel okuyuculara kitabın içeriği ile bilgi vermesi amaçlanır.

Aslı hanım bu standartların dışında bir ön hazırlık yapmış. Kendisi röportaja gelmeden önce kitabımın tamamını okumuş, hatta üzerine uzun uzun notlar alarak gelmiş.

O yüzden kitapla ilgili tüm sorularını, hem karakterler üzerinden hem de verilmek istenen mesaj üzerinden çok net bir şekilde bana yöneltti.

Açıkçası ben konuşmamız esnasında bu kadar kapsamlı bir şekilde hazırlanması çok takdir ettiğimi birkaç kez ifade ettim. “Keşke tüm kitap röportajlarını gerçekleştiren haberciler sizin yaptığınız gibi kitabı okuyarak o söyleşiyi yapabilseler.” diye de belirttim.

Röportajda Neler Konuştuk?

Tabi Aslı hanım bu kadar iyi hazırlık yapınca ortaya da çok keyifli bir röportaj çıktı.

Nefes koçluğuna nasıl başladığımı, nefes seanslarının kitap yazma sürecime nasıl etki ettiğini, kitap yazma hayalimi nefesle tanışmadan önce nasıl yıllarca beklettiğimi ve harekete geçmediğimi detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım.

Konu nefes koçluğuna gelince, elbette ki kariyer ve iletişim koçluklarına değinmeden edemedik.

Özellikle iş hayatında kritik toplantılarda kendi düşüncelerini söylemekten çekinen, kalabalık önünde konuşmaktan veya sunum yapmaktan kaçınan, diğer bir deyişle kendi potansiyelini tam manasıyla ortaya koyamayan kişilerin ne yapması gerektiğinden bahsettik.

Konu koçluk olunca da hem dünyada hem Türkiye’de koçluk mesleğine artan talebi de değerlendirdik. Zira koçluk hizmeti alan insan sayısı her geçen gün artıyor. Bu bir açıdan güzel ve sevindirici bir gelişme.

Bununla birlikte bizler bazen birilerinin gelip sihirli değnekle hayatımıza dokunması bekliyoruz, oysaki farkındalık hepimizin kendi sorumluluğu”

Pozitif Dergisi tüm gazete ve dergi satan bayilerle birlikte online olarak da satışa sunuluyor.

Son olarak bu keyifli röportajdan bir spoiler buradan paylaşayım;

“Tek başımızayken iç sesimizi duyabiliyoruz ama yalnız kalmaktan, beğenilmemekten veya başkalarının ne diyeceğinden korktuğumuzdan onu dinlemiyoruz. İç sesini açmak, hayatla uyumlu bir şekilde huzurlu ve mutlu yaşamak demek.”

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir