Medya Haberleri

Sözcü Gazetesi Röportajı

Sözcü Gazetesi Kültür Sanat Haberleri

Sözcü Gazetesi Kültür Sanat Haberleri bölümü ile “İç Sesini Aç” isimli ilk kitabım hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Kitabın sadece içeriğiyle değil, adıyla ve kapak tasarımıyla da okuyuculara vermek istediğim mesajları bu röportaj sırasında detaylı olarak açıklama fırsatı buldum.

“İç Sesini Aç” bir kişisel gelişim romanı. İçinde iş, aşk, arkadaşlık, akrabalık ilişkileri gibi hayatın her alanında her gün karşılaştığımız olaylar karşısında okuyucuların kullanabileceği pratik bir çok öneriyi akıcı bir dille anlatmayı amaçladım.

Bu nedenle kitabın gündelik hayatın içinde karşılaştığı sorunları kolaylıkla çözebilmek için kendini geliştirmek isteyen herkese ayna tutacağını ve yol göstereceğini düşünüyorum.

“İç Sesini Aç” birçoğumuzun yaptığı gibi farklı nedenlerden dolayı hayatı sürekli erteleyen ve bir türlü arzu ettiği hayatı yaşayamayan Mehmet isimli bir karakterin iç sesiyle olan hikâyesini anlatıyor.

Aradığımız Cevap İç Sesimizde

Bizler başkalarının fikirlerine bazen çok önem veriyoruz. Bu zamanla öyle güçlü bir alışkanlık haline geliyor ki, en ufak bir şeyi birilerine danışmadan yapamıyoruz.

Yapsak bile acaba doğru mu yaptım diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.

Oysa karşılaştığımız tüm sorunların, problem olarak gördüğümüz herşeyin cevapları kendi özümüzde.

Ben, yaşamla ilgili sırların, bütünlüğün, mükemmelliğin ve tüm bilginin kişinin ruhunda olduğuna inanıyorum.

Hepimizin, bir an önce huzuru ve mutluluğu dış dünyada aramayı bırakıp bugüne kadar unuttuğumuz ya da ihmal ettiğimiz içimize dönmemiz gerek diye düşünüyorum.

Çünkü dışarıda bir şey yok. İnsan her ne arıyorsa cevabı kendisinde, iç sesinde.

Bu Kitabı Kimler Okumalı?

Yaşamı boyunca, bazen dinledikleri bazen bastırdıkları ve kimi zaman da duymazlıktan geldikleri o iç sesi biraz daha iyi tanımak isteyen, daha mutlu, huzurlu ve daha keyifli bir hayatın peşinde olan herkes bu kitabı okumalı.

Bu kitabı okuyan kişiler bugüne kadar, hayatın hangi alanlarında nasıl tıkandıklarını görecekler.

Kendilerini yaşamda nasıl limitlediklerinin, neden huzursuz hissettiklerinin ve nelerin motivasyonlarını azalttığının farkına varacaklar.

Kitap bittiğinde öncelikle iç ses konusunda büyük bir farkındalık kazanacaklar.

Kendi potansiyellerinin ve güçlerinin bilincine varacak, iç seslerini dinlemeye başladıklarında yaşam amaçlarının ne olduğunu bulmuş olacaklar.

Sözcü Gazetesi Röportaj Haberine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir