Hayatında Birşeyleri Değiştirmek İsteyenler İçin …

İnsanlara kızdığın olur mu ya da onların sana senin istemediğin gibi davrandıkları?  Bir türlü anlatamadığını düşündüğün, ne hissettiğini söylemekten çekindiğin, gerçek düşüncelerini şu ya da bu sebeple bir türlü söyleyemediğin oldu mu hiç? Sırf seni anlamadıklarını düşündüğün için anlatmaktansa artık susmayı tercih ettin mi? Bağırıp çağırmanın -hiç te kendine yakıştıramamana rağmen- senin için artık kaçınılmaz bir davranış şekline dönüştüğünü görüp üzüldüğün, bundan yorulduğun ve içindeki iyi kalpli çocuğu kimsenin görmediğinden yakındığın oldu mu?

Kendini anlatamamak canını acıttı mı hiç senin? Çok sevdiklerinle doğru düzgün ilişkiler kuramıyor olduğunu görüp sevdiklerinin, ailenin, bazen iş hayatının, fırsatların ellerinden kayıp gitmesine şahit olup üzüldüğün oldu mu? Sen hiç sevdiklerinin canını istemeden yaktığın için ağladın mı?

Ben bu hayatta ne istiyorum diye sordun mu kendine ? Ne yaparsam mutlu olurum sorusunun çok basit görünen ama cevaplanması çoğu zaman çok zor olan bir soru olduğunu farkedip çaresiz hissettiğin oldu mu? Ya da hayatını hep bir eksik varmış gibi yaşadığın?

Dışardan bakıldığında herşey tamam ama içinde birşeylerin hep eksik kaldığı, eksik hissettirdiği? Sen hiç boş verdin mi? Küstün mü? Söyleyemediklerin boğazında düğüm düğüm oldu mu hiç?

Sen hiç aynaya baktın mı peki?  Aynaya bakarken hayattaki en güzel şeyle karşı karşıya olduğunu farkettin mi? Sen hiç sarıldın mı kendine? Peki sen aynadaki aksine gülümsediğinde onun da sana nasıl gülümsediğini, sen ona sarıldığında koskoca hayatın kocaman kollarıyla seni nasıl kucakladığını görmek için izin verdin mi kendine?

Biz hep bütün dünyayı değiştirmeye çalışarak ne kadar çok yoruluyoruz biliyor musun? Oysa bu hayatta değiştirebileceğimiz tek şeyin sadece ve sadece kendimiz olduğunu söylesek… Kendimizi değiştirdiğimizde dünyanın değişeceğini klişe birçok cümleden biliyor olsan da  “biliyorum ama nasıl?” diyorsan, aynadaki biricik seni görmene ve o biricik senin bütün dünyayı değiştirecek güçte olduğunu farketmene ışık tutmak için “Bir Ben Var” eğimitine davet ediyoruz seni.

Bir SEN var… Başka var mı seninle aynı parmak izinde, aynı ayak izinde, aynı yürekte bir SEN daha bu dünyada?  

Hadi artık kendini, hayallerini ve yaşamını daha fazla ertelemeden kendin için bir adım at..

Eğitim İçeriği

Bu Eğitime Kimler Katılmalı?

Önce kendisiyle, sonra diğerleriyle iletişimini ve ilişkilerini düzeltmek isteyen ve artık bir yerlerden hayatında bir değişim başlatması gerektiğine inanan herkes bu eğitime katılabilir.

Bu Eğitim Bana Ne Kazandırır?

  • Özfarkındalık
  • Özbilinç
  • Özşefkat
  • Özdeğer
  • Etkin İletişim Becerileri
  • İlişki Yönetimi Becerileri

Eğitim Yeri ve Zamanı

Eğitim 4,5 saatlik 4 Modül şeklinde Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Eğitim dili Türkçedir. Modüller birbirini takip ettiği için katılımcıların 4 Modüle de katılmaları önerilir. Katılamadığınız dersleri sonraki eğitimlere katılarak telafi edebilirsiniz.

Eğitim Günleri : İki ayda bir 4 hafta boyunca Pazar günleri 10:00 -14:30 saatleri arasında gerçekleşir.

Eğitmenler: Yeşim Özsınmaz & Sarp Ertekin

Yeşim Özsınmaz 1973 doğumludur. ICF Akredite Profesyonel koç, takım koçu ve eğitmendir. 

Bireylerle ve kurumlarla çalışmakta, yönetici koçluğu ve takım koçluğu yapmakta, liderlik ve iletişim eğitimleri vermektedir.

Gitsen de Kokun Kalır isimli 2015 Yılında yayınlanmış bir romanı bulunmaktadır.


Severim ben seni candan içeri

Yolum vardır bu erkandan içeri

Beni bende demem bende değilim

Bir ben vardır bende benden içeri

YUNUS EMRE