Etkinlikler

İletişimde Farkındalık Eğitimi

Shell Türkiye Finans ekibi ile birlikte Bolu Abant’ta çok keyifli geçen bir “İletişimde Farkındalık” eğitimi düzenledik.

İletişimde Farkındalık Eğitimi, ilişki yönetimi konusunda farkındalık
kazandırıcı, bilinçlendirici, değişen bakış açılarının davranışlara
yansımasını geliştirici bir eğitim.

İşyerlerinde İletişim Neden Önemli?

İşyerinde sağlıklı iletişimin, şirketlerin verimli çalışması ve üretken olması için ne kadar önemli olduğu artık bilinen bir gerçek.

Açık iletişim hatları oluşturmak için zaman ve enerji harcayan şirketler, çalışanları arasında hızla güven yaratarak üretkenliği, performansı ve genel motivasyonu da artırıyorlar.

Şirketlerin hem kendi içlerinde, hem de şirket dışından içeriye doğru sürekli bir bilgi akışı gerçekleşirken, yöneticiler etkili ve doğru iletişimi sağlamak için ayrı bir rol üstleniyorlar.

İletişimde Farkıdalık Eğitimi

Çünkü yöneticilerin şirket içindeki temel işlevlerini yerine getirebilmeleri için bir yandan kuruluşla ilgili tüm bilgilere sahip olmaları, bir yandan da bu bilgileri çalışanlara doğru bir şekilde iletmeleri gerekiyor.

Etkili bir iletişimin temel amacı organizasyonel uygulamaları geliştirmek, siloları ortadan kaldırmak, çalışanları vaktinde bilgilendirmek ve hataları azaltmak olmalıdır.

Dünyanın önde gelen şirketlerinde yapılan anketler, her 5 çalışandan 4’ünün, etkili şirket içi iletişimin iş performansına yardımcı olduğuna inandığını göstermektedir.

Öte yandan, aşırı bilgi yükü ile çalışanlar genellikle işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları içeriği aramak için çok fazla zaman harcıyorlar.

Ortalama bir çalışan her gün en az bir saatini işini yapmak için gerekli olan bilgileri aramakla veya bunları başka kişilerden talep etmekle geçiriyor.

Aylık olarak toplamda harcanan saate bakarsanız, çalışanların parmak uçlarında kolayca ulaşabilecek şekilde olması gereken bir bilgiye/dataya ulaşmak için ayda 2.5 gün kaybettiğini görüyoruz.

İletişimde Farkındalık Eğitimi İçeriği

İletişimde Farkındalık Eğitimi ile katılımcıların bugüne kadar oluşturdukları limitleyici düşünce sistemlerinden özgürleşerek kendi potansiyellerini ortaya çıkarmaları ve iletişim konusunda öğrendikleri bilgileri çalışma hayatlarına daha kolay yansıtmaları mümkün hale geliyor.

İlişkilerini daha iyi hale getirmek, hem iş hem
de özel yaşamında karşılaştıkları sorunları daha kolay çözmek,
kendilerini daha iyi ifade edebilmek için pratik ipuçları verdiğim bu
eğitimde özellikle “sen dili” ve “takdir etme” konularının üzerinden geçtik.

Eğitimin sonunda minik bir nefes çalışması ile yaparak, günün bütün yorgunluğunu üzerimizden hep birlikte attık.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir