İletişim

Bütünsel Yaşam Koçluğu Nedir?

Bütünsel Yaşam Koçluğu Nedir?

Bütünsel yaşam koçluğu; koçluk türlerinden bir tanesidir. Hayatın anlam arayışı artan, hayattan el ettikleri doğrultusunda yeteri kadar tatmin olmayan, neden hep kötü şeyler benim başıma geliyor düşüncesi, hayatın döngüsünü karıştırarak sıkışıp kalan, beden-ruh ve zihin arasında yeterli dengeyi kuramayan, hayatını yeniden kurgulamak isteyen ve yepyeni farkındalıklar oluşturmak için kişilerin başvurduğu bir koçluk çeşididir. Bu doğrultuda bütünsel yaşam koçluğu tamamen kişilerin kendi hayatları, zihinleri ve ruhları ile ilgili problemlerin çözüme kavuşturulmasını sağlamaktadır. Bütünsel yaşam koçluğu hizmeti alan kişilerin çeşitli faydalardan yararlanabileceğini de ifade edebiliriz. Peki, söz konusu faydalar nelerdir?

Gelin inceleyelim.

Bütünsel Yaşam Koçluğu Faydaları

Bütünsel yaşam koçluğunun faydalarını aşağıdaki gibi açıklayabilmek mümkündür.

  • Bütünsel yaşam koçluğu ile bireylerin kişisel temelleri sağlamlaştırılmaktadır.
  • Bütünsel yaşam koçluğu kişilerin hayatlarına yönelik amaçları belirlemesine yardımcı olmaktadır.
  • Bütünsel yaşam koçluğu bireylerin gelecekleri ile ilgili amaç ve hedefleri belirlemelerini sağlar.
  • Bütünsel yaşam koçluğu bireylere gereken manevi desteği sağlayarak çok daha iyi bir işte çalışmalarını ve bu doğrultuda çok daha yüksek gelirler elde etmelerini sağlar.
  • Bütünsel yaşam koçluğu kişilerin sevdikleri ile çok daha kaliteli bir şekilde iletişim kurmasını sağlar.
  • Bütünsel yaşam koçluğu bireyler arasındaki iletişim güçlendirilmesini sağlar.
  • Bütünsel yaşam koçluğu kişilerin çok daha kararlı ve kendinden emin olmasını sağlar.
  • Bu doğrultuda bireyler çok daha isabetli kararlar verebilmektedir.
  • Bütünsel yaşam koçluğu hizmetini alan bireyler yaşamlarında gereken değişiklikleri korkusuz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.
  • Bütünsel yaşam koçluğu kişilerin yeteneklerini ve içlerinde bastırdıkları potansiyeli keşfetmelerini sağlar.

Bütünsel Yaşam Koçluğu Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütünsel yaşam koçluğunun kişilere sağladığı faydalar göz önüne alındığın bireylerin hayatında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu anlayabilmek mümkündür. Bu nedenle söz konusu koçluk hizmetinden faydalanırken kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan en önemlisi ise koçluk hizmeti alacağınız koçun seçimidir.

Detaylı bir araştırma yaparak alanında uzman ve profesyonel koçlar ile çalışabilirsiniz. Aksi halde hayatınızda iyi yönde değişiklikler gerçekleştirmek isterken hayatınızın çok daha kötüye gitmesine neden olabilirsiniz.

Benzer Yazılar